Back to All Events

FESTIVALHØYMESSE ULLERN KIRKE

  • Ullern kirke 22 Holgerslystveien Oslo, Oslo, 0280 Norway (map)
Ullern kirke.jpeg

Søndag 31. mars kl. 11.00


Ullern kirke

FESTIVALHØYMESSE I ULLERN KIRKE


Under festivalhøymessen i Ullern kirke medvirker koret Ullern Vocale. Dette er en prosjektgruppe i Ullern menighet som består av gode amatørsangere fra lokalmiljøet. Gruppens formål er å berike høymessene i Ullern kirke og å fremføre kirkemusikk av ulikt format innenfor rammen av gudstjenestelivet i Ullern menighet. Denne søndagen har menigheten også besøk av IMV Vokalensemble fra Universitetet i Oslo. Sammen vil de fremføre Bach-motetten Komm, Jesu, komm, samt kormusikk av John Rutter og Knut Nystedt. Tom Eirik Bru-Olsen er kantor og John Egil Rø er prester. Åshild Watne dirigerer koret.

Earlier Event: March 30
VOCES SUAVES